BLOG

 • Günümüzün konut ve işyerlerinin mimari uygulamalarında camların daha yoğun olarak kullanıldığı mimariler karşımıza çıkmakta. Öyle ki ne süpürgelik radyatörü, ne de alışılagelmiş panel radyatörleri uygulayacak duvar bulamamaktayız. Bu husus, mekanikçileri alternatif sistem arayışlarına yönlendirmektedir. ThermaSkirt® Süpürgelik Radyatör adından da anlaşılacağı üzere dönülebilecek yeterli duvar bulunduğunda süpürgelik şeklinde uygulanmaktadır. Yeterli du...

 • Doğalgaz altyapı çalışmaları sürekli olarak devam etmekte ve yeni yerleşim yerleri de doğalgazın faydalarına günden güne kavuşmaktalar. Özellikle sahil şeridinde ve sıcak bölgelerde bulunan evlerin çoğunda radyatör tesisatı bulunmamakta ve kullanıcılar nasıl ısınacakları konusuyla karşı karşıya kalmaktalar.

   

  Ev içerisinde yerleşik bir düzen içerisindeyken ısıtma tesisatının çekilmesi ya çok zahmetli bir tadilata neden olmakta ya da bazı görsel zevklerden feda...

 • Termostatlar mekanların ısınma düzeyinin ayarlanabilmesi için çok önemli bir uygulamadır. Genel olarak termostatların kullanımı hem konforlu bir ısınma, hem de ihtiyaç kadar ısıtma yaparak ciddi tasarruf yapılmasına olanak sağlar. Günümüzde hemen hemen bütün ısıtma sistemleri için uygun termostatlar bulunmaktadır. Çeşitlendirmek gerekirse termostatik vanalar, manuel oda termostatları, dijital oda termostatları, akıllı ev sistemleriyle kombine sistemler vb. gibi sayabiliriz.

   

 • ThermaSkirt® Süpürgelik Radyatör yalnız kullanıldığında birincil ısıtma sistemi olarak, başka bir ısıtma sistemine ihtiyaç duymadan istenilen mekanları ısıtabilecek bir güce sahiptir. Bunun yanı sıra ikincil bir ısıtma sistemiyle de sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Örnek vermek gerekirse yerden ısıtma, panel, paslanmaz, alüminyum radyatörler ya da havlupanlar, konvektörler ve diğer sulu sistem çalışan tüm ısıtma sistemleriyle entegre halde çalışabilir.

   

  Yenilenebi...

 • Alüminyum radyatör üreticisi olarak bu soruya cevap vermek  zorunda kalmak gerçekten çok üzücü. Su şartlandırılması yapılmamış veya korozyon inhibitörü kullanılmamış olan sistemlerde ne yazık ki alüminyum radyatörlerin delindiği doğrudur. Burada suçlanması gereken alüminyum radyatörlerden ziyade, su şartlandırması konusunda uygulayıcıları bilgilendirmemiş üreticiler veya bu bilgilendirmeye rağmen ısıtma suyunda gerekli şartlandırmayı yapmayan uygulayıcılardır.

  &nb...