TEKNİK BİLGİLER

 • Tüm Sistemlerle Uyum İçerisinde Çalışır

  ThermaSkirt® Süpürgelik Radyatör yalnız kullanıldığında birincil ısıtma sistemi olarak, başka bir ısıtma sistemine ihtiyaç duymadan istenilen mekanları ısıtabilecek bir güce sahiptir. Bunun yanı sıra ikincil bir ısıtma sistemiyle de sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Örnek vermek gerekirse yerden ısıtma, panel, paslanmaz, alüminyum radyatörler ya da havlupanlar, konvektörler ve diğer sulu sistem çalışan tüm ısıtma sistemleriyle entegre halde çalışabilir.

   

  Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve ThermaSkirt

   

  Güneş enerjisi, ısı pompası ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir kaynaklar söz konusu olduğunda bu kaynakların düşük çalışma sıcaklıklarından yararlanmak için iki kata varan büyüklükte radyatörlerin kullanılmasını gerektirmektedir. Bu radyatörler hoş bir görüntü yaratmadıkları gibi ısı dağıtımını da verimli bir şekilde gerçekleştirmekten uzaktırlar. Kazan sistemlerinin çalışma sıcaklıklarında oluşan ve ortamın verimli olarak ısıtılması için gereken konveksiyon (hava dolaşımı) hareketini, düşük çalışma sıcaklıklarında yeterli ısı enerjisi üretemedikleri için sağlayamayan radyatörler, etraflarında "mikro iklim" denilen, sıcaklığın bölgesel yoğunlaştığı alanlar oluşturmaktadırlar. ThermaSkirt® düşük çalışma sıcaklıklarında dengeli ısı dağılımı sağlayarak, zeminden ısıtmalı sistemlerden farksız konforda ısınma sunar.

  Hızlı tepki süresi ve sistemde dolaşan düşük su miktarı, ısı pompaları, güneş panelleri veya biyolojik yakıtlar gibi yenilenebilir kaynaklar tarafından üretilen enerjinin en verimli şekilde kullanılmasını sağlar (sistemde dolaşan su miktarı genel olarak bir radyatörün 1/2 ila 1/3'ü arası ve bir yerden ısıtma sistemin 1/10'u seviyelerindedir). Sonuç olarak ThermaSkirt® bu yenilenebilir kaynaklar için yıllık olarak hesaplanan performans katsayısının yükselmesine katkıda bulunur.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Yapının standart yalıtımına bağlı olarak, yapının tüm yıl boyunca yenilenebilir kaynaklar kullanılarak yeterince ısıtılması mümkün olmayabilir. Yılın büyük bir bölümünde yenilenebilir kaynakların kullanılabilir olması ve ihtiyaç halinde yüksek akış ısılarında da çalışabiliyor olması dolayısı ile ThermaSkirt® normalde ısı pompası ve güneş panellerinin sunduğu avantajlardan istifade edebilecek bina sayısının da ötesine geçerek, çok daha fazla binada bu enerjilerin kullanımı için kapıyı açmaktadır.