TEKNİK BİLGİLER

 • Konvektör Tipi Cam Önü Süpürgelik Radyatör Uygulaması

  Günümüzün konut ve işyerlerinin mimari uygulamalarında camların daha yoğun olarak kullanıldığı mimariler karşımıza çıkmakta. Öyle ki ne süpürgelik radyatörü, ne de alışılagelmiş panel radyatörleri uygulayacak duvar bulamamaktayız. Bu husus, mekanikçileri alternatif sistem arayışlarına yönlendirmektedir. ThermaSkirt® Süpürgelik Radyatör adından da anlaşılacağı üzere dönülebilecek yeterli duvar bulunduğunda süpürgelik şeklinde uygulanmaktadır. Yeterli duvarın bulunmadığı, cam cephe kaplamaları, verandalar, kıș bahçeleri, sürme kapılar ya da Fransız pencere tarzı mimarinin yoğun olduğu mekanlarda ThermaSkirt®'ün mekanikçilere sunduğu muazzam bir özelliği bulunmaktadır. Deco BM modellerini söz konusu cam önlerinde, konvektörler gibi herhangi bir yükseklik farkı oluşturmadan yatayda da uygulama fırsatı sunmaktadır. Bu muazzam özellik sayesinde mekanlarınızı yer ve alan kaybı olmaksızın rahatlıkla ısıtabilirsiniz.

   

  Konvektörlerin ısı plakaları zaman içerisinde toz dolmakta ve bu toz sürekli olarak oda içerisinde dolaşmaktadır. Özellikle fanlı olan modellerde bu durum çok daha yoğun olarak karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar temizlenebilir olsalar da, sürekli temizlik hem zahmetli hem de her daim söz konusu olamayacağından bu durum solunum yolu hastalalıkları ve allerji sahibi bireyler için oldukça sıkıntılı bir durum oluşturmaktadır. ThermaSkirt® Süpürgelik Radyatör bu nedenle konvektörlere kıyasla çok daha hijyen ve kullanım kolaylığı sunmaktadır.

   

  ThermaSkirt® mevcut kısıtlı duvar yüzeyini en iyi şekilde kullanır ve radyatörlere alternatif olarak akılcı ve diğer eşyalara engel teşkil etmeyen bir çözüm sunar. Yeterince havalandırmanın olmadığı ve küflenmeye meyilli kısımlarda nem ve çürümeye karşı mücadele konusunda da başarılı olmuştur.

   

  Cam önü uygulamalara ilaveten fotoğrafta da görebileceğiniz gibi duvarlara dikey uygulama da yapılabilmektedir. ThermaSkirt Süpürgelik Radyatör'ün kalınlığı yalnızca 2cm'dir. Duvar uygulamarında istenilirse, radyatörün gömülebileceği yer ayarlanılarak duvarla da hemyüz olarak uygulanabilir.